Sosyal Medya Marketing Nedir?

Çağın değişmesi ile birlikte satış kanalları da ciddi değişime uğramış, artık geleneksel pazarlama yöntemleri hantal kalmıştır. Yeni çağın anahtar kelimesi hızdır ve bu hıza erişebilen firmaların satış hacimleri artarak satış için gereken maliyetleri düşmektedir. Bu hıza erişmenin en kolay yolu sosyal medya kullanımından geçmektedir. 

Kısaca sosyal Ağlar (Facebook, Twitter, Linkedin, İnstagram, Google Plus, vs.) üzerinden pazarlama stratejilerinin bütününe sosyal medya pazarlaması diyebiliriz. Ürününüzü ya da hizmetinizi sosyal medya siteleri, ağları üzerinde tanıtılması ve satışlarının yapılması, marka bilinirliğinin artırılması, kampanya ve haberlerin duyurulması ve dikkat çekilmesi için yürütülen pazarlama yöntemidir. Bu alanlarda ücretli reklamlar kullanıldığı gibi sadece paylaşımlarla da kitleleri etkileyebilir ve sunduğunuz ürün ya da hizmetle ilgilenmelerini sağlayabilirsiniz. 

Size bu yazımızda sosyal medya marketingin ne olduğunu anlatırken ileride yazılarımıza nasıl en iyi pazarlamayı yapabileceğinizden, pazarlamanın değişen dinamiklerinden bahsedeceğiz. Merak etmeyin yolunuzu kaybetmeden hedefinize ulaşmanız için tüm ipuçlarını vereceğiz. İşinizi büyütüp artık bu işler size fazlalık geldiğinde ise biz seve seve işinize talip oluruz. Siz asıl işinize dönerek pazarladığınız ürüne vakit ayırabileceksiniz...