Sosyal Medya Reklamları

Daha az parayla daha geniş kitlelere ulaşmak ister misiniz?


Dijital dünyanın şekil değiştirmesi en çok pazarlama ağlarının değişmesi olarak kendini gösterdi. Firmalar için benzersiz bir medya alanı olarak kullanılan sosyal medya hem hedeflenen kitleye hızlıca ulaşmak hem de bu ulaşım maliyetinin düşük olması sebebi ile tercih sebebidir.  

Elbette diğer reklam çalışmaları gibi sosyal medya reklamlarının da başarıya ulaşması için bazı ipuçları gerekir. 

 

Neden bir ajans ile çalışmalıyım?

 

1- Hedef kitlenizi doğru belirlemeniz için deneyim sahibi olmalısınız. Sosyal medyada konumlanan kitle mağazanıza giren kitle gibi değerlendirilemez. 

 

2- Hangi mecralarda olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Aksi halde boşa vakit ve para harcayıp düşük geri dönüş elde edersiniz.

 

3- Hedef kitlenizin dijital dünyada kullandığı dili iyi biliyor olmalısınız. Bu dil ürününüzü onlara daha yakın hissettirecektir. 

 

4- Reklamlarınızın  ulaştığı başarının düzenli olarak raporlanması ve farklı kaynaklardan doğrulanması gereklidir. 

 

5- Reklam sonuçlarından çıkan datayı iyi okumak uzmanlık ister. Bu data sizin gelecek kampanyalarınızın şekillenmesini sağlayacaktır. 

 

Eğer yeteri kadar deneyim sahibi değilseniz sosyal medya reklamlarınızın yönetimini profesyonel ellere bırakmanız gerekmektedir. Bu durum markanızı rakiplerin önüne geçirecek size potansiyel alıcılarınızı daha hızlı getirecektir.