Web Sitemin İçeriğini Nasıl Yazmalıyım

Web sitesine içerik hazırlamak aslında sandığınızdan çok daha büyük bir öneme sahiptir. Gerek arama motorları sitenizi değerlendirirken gerekse hedef kitleniz sitenizde gezinirken ilk izlenimini içeriğinizden alacaktır. Dolayısı ile sitenizin içeriğinin özgün olması çok önemlidir. Genelde insanlar yazı yazmak zorunda olduğunda internette "hakkımızda yazısı nasıl yazılır" diye aratıp ilk çıkan yazıyı alır ve olduğu gibi ya da çok az değiştirerek sitesine ekler. Ya da "misyon örnekleri, vizyon örnekleri" diye aratarak sitesine koyar. Bu hızlı görünen işlemin hiçbir faydası olmadığı gibi google sıralamasında zarar bile getirmektedir. 

Peki ama nasıl yazacağım

Bunun için yapmanız gereken şey aslında biraz zaman ayırmak olmalıdır. İşinizi sizden daha iyi kimse tanımlayamaz. Firmanızın duruşu, amaçları ve hedefiniz aslında zaten sizin kafanızın içinde. Bunları özgün bir şekilde kağıda dökmek için vakit ayırmanız ve kendinizi dinlemeniz yeterli. 

Dikkat edilmesi gerekenler

1- En önemli kriter özgün olmanız. Kopyalanmış içeriği sitenize eklemeyin.

2- Kendinizi dürüst bir şekilde ifade edin. İşinizi ve kendinizi tanımlarken gerçeği ve sınırlarınızı bilerek hareket edin. Olmayan bir imaj çizmeyin.

3- Hedeflerinizi yansıtmaktan çekinmeyin. Ulaşmak istediğiniz hedefi belirleyin ve bu hedefi sınırınız olarak düşünün. O sınıra kadar istediğiniz gibi ilerleyebilirsiniz. 

4- İfade biçiminizi iyi seçin. Kullanacağınız dilin samimi mi yoksa resmi mi olması gerektiğine karar verin. Bu daha çok ne iş yaptığınız ile alakalıdır. 

5- Düzgün cümleler kurun ve yazım kurallarına eksiksiz uyun


**Ne yazacağımı biliyorum ama  nasıl yazacağımı bilemiyorum diyorsanız, profesyonel kişiler ile iletişime geçerek kendinizi onlara tüm açıklığı ile anlatabilirsiniz. Böylece içerik danışmanları sizin için metinleri oluşturabilir